Trendy krbov sa dajú ponímať v dvoch líniách, ktoré sa navzájom dopĺňajú. Jednou z nich je konečný vizuál celej stavby krbu a druhou líniou je krb samotný. Ak sa zameriame na vizuálnu stránku, trendom je jednoduchosť tvarovzachovanie čistých líniiuniverzálnosť a v niektorých prípadoch až strohosť. Tu platí, v jednoduchosti je krása. Práve pri takomto type obstavby je výhodou, že už malá zmena doplnkov môže zmeniť celý charakter obstavby a dizajnu.

Druhá línia trendov krbov smeruje ku kvalite a spoľahlivosti vykurovacích zariadení. Krb si predsa nekupujeme každý deň, preto je dôležité vedieť čo kupujeme. Veď ako sa hovorí, nie sme takí bohatí aby sme si kupovali lacné veci. Z tohto dôvodu je dobré krby pred kúpou nie len vidieť na vlastné oči, ale si ich aj vyskúšať. Týmito trendami sa riadime aj my, firma HT-design. Zameriavame sa na kvalitu, spoľahlivosť, funkčnosť a praktickosť konštrukčného riešenia. Naše výrobky neustále inovujeme podľa požiadaviek trhu a tým sa rozvíjame. Nedávno sme otvorili ,, najväčší krb na Slovensku“ , Showroom krbov, kde sa môžete prísť informovať, inšpirovať, poradiť, ale hlavne vyskúšať si krb v prevádzke. Teda nekupovať len kus železa, ktorý „nejako“ horí, ale kúpiť si kus nábytku, o ktorom viete, čo môžete od neho čakať a prinesie vám radosť z kúrenia, prinesie vám späť oheň do vášho života.

 
Veľký priestor si vyžaduje dominantu, ktorá ho rozžiari príjemným teplom a svetlom. Čisté jednoduché línie a správne nasvietenie sú výborným dekoračným prvkom k jednoduchým obstavbám. Priehľadné krby ako zaujímavé riešenie priestorov či už medzi izbami alebo na predelenie veľkého otvoreného priestoru. Rohový a dvojrohový krb je vhodný do otvorených priestorov, kde vynikne oheň v celej svojej kráse. Pôžitok s pohľadu na oheň z viacerých strán. Krbová vložka, ktorá sa dá použiť ako,, živá“ stena. Jej dvojdverové prevedenie umožňuje mať krb v dvoch rôznych miestnostiach súčasne.
 Plynové krbové vložky sú svojou exkluzivitou, funkčnosťou, spoľahlivosťou a výhrevnosťou zrovnateľné s krbovými vložkami na drevo. Rozdiel je len
v druhu paliva, v pohodlí zakurovania a udržiavania ohňa.

autor: Magazín TRENDY BYVANIE