KRBY NA DREVO

Oheň v krbe na drevo napomáha k vytváraniu príjemného pocitu domova. Kúrenie drevom podporuje aktívny pohyb a je spojené so zabezpečením vhodného palivového dreva. To znamená narezaného na vhodné rozmery, suchého a dôležité je aj jeho vhodné uskladnenie.

Zabudované a plne funkčné krby môžete vidieť u nás v krbovom štúdiu v Žiline (showroom Žilina), a taktiež v Bratislave (obchodné centrum STYLA). Radi poradíme, vysvetlíme a ukážeme krby v prevádzke!

Moderné funkcie

Pri kolekcii LUNA Diamond je možnosť doobjednania si diaľkovo ovládaných dverí a druhých dekoratívnych dverí. Kolekcia krbov BRILANT/ARGENTO  je vhodná aj do nízkoenergetických domov kamagra.

Garancia kvality

Záruka na naše krbové vložky je 8 rokov v prípade, že je zabudovaná nami vyškoleným odborníkom. Ak máte svojho krbára, ktorý ešte nie je u nás vyškolený, nie je to žiaden problém. Stačí, keď nás nakontaktuje a vyškolenie zebezpečíme.

SPOZNAJTE MODELOVÉ RADY

PRELISTUJTE SI NÁŠ AKTUÁLNY KATALÓG KRBOV NA DREVO

KRBOVÉ VLOŽKY NA DREVO

NAJČASTEJŠIE OTÁZKY PRI KRBE NA DREVO

V prípade vlastného zabudovania krbu na drevo môžu nastať rôzne problémy, najmä ak nie ste špecialista a odborník na krby. Nesprávne nainštalovaný krb môže byť nebezpečný a môže predstavovať bezpečnostné riziko pre vás a váš domov. Aby ste zo svojho nového krbu vyťažili maximum, mali by vám ho zabudovať certifikovaní odborníci. V prípade zabudovania nami vyškoleným odborníkom, vám na krby na drevo platí aj 8-ročná záruka. Ak máte vlastného krbára, vieme vyškoliť aj jeho.

Cena krbovej vložky je individuálna a ovplyvňuje ju mnoho faktorov. Predovšetkým ide o model krbovej vložky, veľkosť, rozsah a účinnosť. Pokiaľ máte vybratú krbovú vložku,  neváhajte si vyžiadať cenovú ponuku prostredníctvom nášho e-mailu na info@htdesign.sk alebo priamo v našich showroomoch v Žiline a v Bratislave.

Každé drevo sa správa v krbe inak. Odporúčame však používať dostatočne vysušené bukové drevo, ktoré vydrží horieť v kozube dlhšie, než smrekové drevo. Potrebné je však používať aj správnu veľkosť dreva vhodnú do vášho krbu. V závislosti od toho viete dosiahnuť maximálnu účinnosť krbu a intenzitu ohňa a tepla.

Výber krbu súvisí s vašimi požiadavkami a preferenciami. Aj krby na plyn aj na drevo majú svoje výhody. Pri krbe na drevo však ide o aktívny pohyb. Krby na drevo sú dizajnové, účinné, spoľahlivé, ale je pri nich dôležitá správna údržba a starostlivosť o krb. Preto si krb na drevo vyžaduje viac pozornosti a času aj z hľadiska dovážania a starostlivosti o drevo. Krb na drevo má však svoje nezameniteľné čaro a dokáže z domu vytvoriť domov. Mnoho ľudí siaha po krbe na drevo kvôli jeho autentickosti a vôni dreva. Ak sú toto vaše preferencie, potom je krb na drevo pre vás ten správny.

Vstupná cena oboch typov je zhruba porovnateľná. Ak pri porovnávaní prevádzkových nákladov vezmeme do úvahy celkovú prípravu na kúrenie, sú tiež takmer porovnateľné. Pri plynovom krbe s výkonom 10 kW vychádzajú náklady na jednu hodinu kúrenia na 0,53 €. Pri kúrení napríklad bukovým drevom stojí jeden kilogram približne 0,129 €. Pri nakládke 3,5 kg kúpeného suchého dreva vychádza hodinka kúrenia drevom na 0,45 €. K tomu si však treba započítať prípravu dreva, jeho dovoz, úložný priestor a pravidelné ručné dokladanie dreva.

*Uvedené ceny plynu a dreva v čase písania tohto textu. Momentálna cena sa môže líšiť od aktuálnej situácie na trhu.

Nenašli ste odpoveď na vašu otázku?

ZAVOLAJTE NÁM
ZAVOLAJTE NÁM
NAPÍŠTE NÁM

INŠPIRUJTE SA PRI VÝBERE VÁŠHO KRBU

Krby a krbové vložky na drevo

Nič neprekoná pocit strávený pri krbe na drevo. V súčasnosti veľa ľudí premýšľa pred kúpou krbu na drevo aj nad výhodami, ktoré práve tento typ kozuba ponúka.

Základné výhody krbu na drevo

Krb na drevo spaľuje drevo, pri ktorom vytvára dva kľúčové typy tepla. Sálavé teplo a konvenčné teplo. Sálavé teplo je práve to, ktoré človek cíti, ak sedí v blízkosti krbu na drevo. Konvenčné teplo je to, ktoré pochádza zo vzduchu ohriateho ohňom, ktoré sa vo vašom dome pohybuje cez komín. Množstvo tepla produkovaného krbom sa líši od rôznych faktorov, napríklad aj od druhu dreva, ktoré spaľujete, či používate krbovú vložku na drevo a od stavu komína. Krbová vložka na drevo napríklad zvyšuje tepelný výkon krbu a suché drevo dlhšie horí.

Krb na drevo ako lacnejší zdroj tepla

Krby na drevo vytvárajú pekný a príjemný pocit domova, avšak ponúkajú aj lacnejší zdroj tepla. Pri používaní krbu na drevo tak ušetríte na účtoch za energiu.

Krb na drevo patrí medzi dekorácie, ktoré doplnia interiér vášho domova

Okrem funkcie vykurovania a vytvárania tepla v domove patria krby aj medzi dekorácie a doplnky do interiéru. Preto je pri výbere krbu na drevo potrebné pozerať aj na dizajn, keďže práve krb často vytvára dominantu domácnosti. Z toho hľadiska je potrebné prispôsobiť dizajn krbu na drevo aj interiéru domácnosti.

Krb na drevo vytvára teplo v domácnosti už za pár minút

Pri výbere krbu na drevo je potrebné zvážiť jeho rozsah, účinnosť a výkon. Krby na drevo však patria medzi vykurovacie zariadenia, ktoré dokážu vytvoriť príjemne teplo v domácnosti už za pár minút, bez ohľadu na ich účinnosť.

Jednoduchá obsluha krbu na drevo

Obsluha krbov na drevo je mimoriadne jednoduchá. Vo väčšine prípadov stačí krb len otvoriť, vložiť do neho vhodné drevo a zapáliť. Krb automaticky začne vytvárať adekvátne teplo v domove. Pokiaľ chcete vykurovanie podporiť, priložíte o drevo naviac. Pokiaľ si však nie ste istí, ako obsluhovať krb na drevo, ku každému krbu dostanete aj návod na obsluhu. Prevádzka krbov nie je náročná, avšak pred kúpou krbu na drevo je dôležité zvážiť niekoľko vecí. Pre správne vetranie domácnosti je potrebné mať dobre vybudovaný komín a vetrací systém v domácnosti. Nevyhnutné je tiež mať kvalitnú izoláciu podkrovia a správne utesnené rámy okien a dverí, aby sa do domácnosti nedostával studený prievan. Nesprávne vetranie totižto môže vytvoriť pleseň. Preto sa odporúča stavbu krbu zapracovať priamo do projektu domu.

Spaľovanie dreva prináša mnoho výhod

Drevo patrí medzi prírodný zdroj, ktorý dokáže znížiť ročné emisie skleníkových plynov o takmer 30 %. Tento typ pálenie dreva navyše nemá negatívny vplyv na kvalitu vzduchu v interiéri. Okrem toho spaľovanie dreva uvoľňuje do životného prostredia oveľa menej škodlivín, ako iné spôsoby vykurovania. I keď ide o tradičný spôsob vykurovania, mnohé krby na drevo prinášajú aj nové technológie, ktoré dokážu znížiť emisie o 90 % v porovnaní s otvoreným krbom. Tieto výhody určite stoja za kúpu krbu na drevo.

Krb na drevo vytvára atmosféru domova

Všetky krby majú svoj jedinečný vzhľad a vytvárajú príjemnú atmosféru domova bez ohľadu na typ domu. Praskajúci zvuk dreva a ohňa patrí medzi najlepšie zvuky, aké kedy človek počul. Ide o príjemný a upokojujúci zvuk, pri ktorom môže človek relaxovať. Navyše teplo, ktoré vyžaruje z krbu na drevo, poskytuje dodatočné pohodlie a teplo počas zimných mesiacov. Krb na drevo tiež poskytuje rodinám a priateľom príležitosť stretnúť sa počas chladných zimných večerov, porozprávať sa pri teple ohňa a užívať si vzájomnú spoločnosť.

Dizajn krbu na drevo

Oheň v krbe na drevo napomáha k vytváraniu príjemného pocitu domova. Ide o vysoko účinné, kvalitné a dizajnové krby, ktoré môžu mať rôzne prevedenie. Vybrať si môžete z viacerých modelov a modelových rád. Vybrať si môžete napríklad horizontálne, vertikálne, trojstranné, rohové, dvojdverové, ale aj otočné krby z obľúbených modelových rád – Argento/Brilant, Luna Diamond, Interra, Venus Green, Venus HT.

Moderné funkcie krbov na drevo

Pri kolekcii LUNA Diamond je možnosť doobjednania si diaľkovo ovládaných dverí a druhých dekoratívnych dverí. Kolekcia krbov BRILANT/ARGENTO je vhodná aj do nízkoenergetických domov kamagra.

Údržba krbu na drevo

Krby na drevo si vyžadujú pravidelnú údržbu, s ktorou súvisí aj pravidelné čistenie komína. Dôležité je tiež používať na vykurovanie správny typ dreva a dodržiavať správne postupy pri kúrení, skladovaní dreva či kúpe dreva. Ak sa necítite na údržbu krbu, odporúčame zavolať si špecialistov a profesionálov na čistene komínov. Krby na drevo stoja za všetku námahu, ktorú je potrebné vyvinúť, pokiaľ chcete mať pekný a teplý oheň vo svojom krbe.

Kvalita krbov na drevo

Kvalita pri výbere krbov na drevo je veľmi dôležitá. Krby musia zodpovedať štandardom a byť certifikované. Krby na drevo od HT-Design patria medzi jedinečné a exkluzívne kozuby vyrobené na Slovensku. Na krby na drevo sa vzťahuje 8-ročná záruka v prípade, že je krbová vložka zabudovaná nami vyškoleným odborníkom. Ak máte svojho krbára, ktorý ešte nie je u nás vyškolený, nie je to žiaden problém. Stačí, keď nás nakontaktuje a vyškolenie zabezpečíme.

Cena krbovej vložky na drevo

Cenu krbovej vložky na drevo je možné zistiť na požiadanie, a to priamo v našich showroomoch krbov v Žiline alebo Bratislave. Žiadajte individuálnu cenovú ponuku e-mailom na info@htdesign.sk