KRBY NA PLYN

Všetky naše plynové krby, sú navrhnuté tak, aby vám poskytli maximálny komfort a pohodlie. Krby na plyn sú svojou exkluzivitou, funkčnosťou, spoľahlivosťou a výhrevnosťou porovnateľné s krbovými vložkami na drevo. Rovnako neprídete ani o atmosféru praskajúceho ohňa bežného krbu na drevo, pretože tá je rovnaká.

Každý z našich krbov je ovládaný špeciálnym diaľkovým ovládaním a na výber máte taktiež možnosť prepojiť krb s vašim mobilným telefónnom alebo tabletom vďaka našej vlastnej aplikácii.

Moderné funkcie

Každý náš plynový krb má zabudovanú funkciu ecoWAVE. Tá umožňuje nastaviť horenie s premenlivým výkonom a výškou plameňa, čím sa zabezpečí maximálna efektívnosť horenia a vykurovania.

Väčšie krby obsahujú navyše ecoSWITCH, ktorá umožňuje vypnutie bočných horákov, keď ich už nepotrebujete. Vďaka obom funkciám budete schopní ušetriť 40 % až 60 % paliva.

Garancia kvality

Na všetky naše krby poskytujeme 8 ročnú záruku na hlavnú konštrukciu plynového krbu o ich kvalitu sa preto báť nemusíte. Návrh každého plynového krbu rovnako podlieha najprísnejším európskym štandardom aby bola zabezpečená maximálna bezpečnosť.

SPOZNAJTE MODELOVÉ RADY

PRELISTUJTE SI NÁŠ AKTUÁLNY KATALÓG KRBOV NA PLYN

KRBOVÉ VLOŽKY NA PLYN

NAJČASTEJŠIE OTÁZKY PRI KRBE NA PLYN

I keď krby na plyn sú vhodné do akýchkoľvek domácností, krby na plyn od HT-Design potrebujú mať koncentrický komín, ktorý slúži ako plynový kotol. Prostredníctvom neho plynový krb nasáva vzduch a zároveň cez neho vypúšťa spaliny.

Ako palivo do krbov na plyn od HT-Design môžete použiť zemný plyn, ale aj propán-bután z fľaše.

Vykurovanie domácnosti prostredníctvom krbu na plyn závisí predovšetkým od jeho umiestnenia. Pokiaľ chcete vykúriť len jednu miestnosť, môžete krb na plyn umiestniť na obvodovú stenu miestnosti. Ak chcete vykúriť viacero miestnosti naraz, môžete krb na plyn umiestniť do stredu domu. V tom prípade je dôležitá aj správna rekuperácia. Účinnosť krbov na plyn od HT-Design sa pohybuje okolo 80 %, a to nezávisle od ich umiestnenia.

Krby na plyn majú jedinečný dizajn, sú spoľahlivé, účinné, výkonné, ale aj komfortné a máte nad nimi väčšiu kontrolu. Výhodou je najmä jednoduché ovládanie prostredníctvom diaľkového ovládania alebo mobilnej aplikácie. Krby na plyn majú skvelé funkcie, ktoré navyše šetria energiu. Pri krbe na plyn si môžete vybrať aj tvar krbu, dekoráciu ohniska a typ obloženia krbu.

V skratke je to možné zrhnúť asi takto: krb na drevo = aktívny pohyb vs. krb na plyn= pohodlné kurenie.

Ak ste fánušikom krbu na drevo, je potrebné počítať s tým, že tento krb si bude vyžadovať viac pozornosti a času, pretože drevo je potrebné kúpiť či už spracované a vysušené alebo si ho z hory ešte nazvážať, narezať ho, dôležitý je aj priestor, ktorý potrebujete na jeho uskladnenie a sušenie (drevo treba aspoň rok – dva sušiť). Pri kúrení týmto krbom musíte drevo nosiť ku krbu, čo znamená, že si domov donesieme aj malý neporiadok z úlomkov kôry a pilín. Na druhej strane je krb na drevo Napriek všetkému je stále veľa priaznivcov klasických krbov na drevo pre ich autentickosť a vôňu dreva. Často je využívaný ako nezávislý alternatívny zdroj tepla.

Ak zvažujete krb na plyn, jeho výhodou je, že po zapojení už nemusíte nič iné robiť, pretože zakurovanie, zväčšovanie a zmenšovanie plameňa je ovladané pomocou diaľkového ovládača. Takže po príchode domov si môžete zapnúť TV aj krb súčasne. Je možné nastaviť denný aj týždenný režim kúrenia. Diaľkový ovládač má zabudovaný snímač teploty, čiže funguje aj ako termostat. Naše plynové krbové vložky sú bezpečné, musia byť zapojené oprávnenou nami vyškolenou osobou. Krb potrebuje koncentrický komín ako plynový kotol, nasáva ním vzduch a zároveň vypúšťa spaliny. Ako palivo možno použiť zemný plyn, ale i propán-bután z fľaše.Plynový krb je časovo nenáročný, dokáže vyčariť príjemnú atmosféru jediným stlačením tlačidla.

Vstupná cena oboch typov je zhruba porovnateľná. Ak pri porovnávaní prevádzkových nákladov vezmeme do úvahy celkovú prípravu na kúrenie, sú tiež takmer porovnateľné. Pri plynovom krbe s výkonom 10 kW vychádzajú náklady na jednu hodinu kúrenia na 0,53 €. Pri kúrení napríklad bukovým drevom stojí jeden kilogram približne 0,129 €. Pri nakládke 3,5 kg kúpeného suchého dreva vychádza hodinka kúrenia drevom na 0,45 €. K tomu si však treba započítať prípravu dreva, jeho dovoz, úložný priestor a pravidelné ručné dokladanie dreva.

*Uvedené ceny plynu a dreva v čase písania tohto textu. Momentálna cena sa môže líšiť od aktuálnej situácie na trhu.

Nenašli ste odpoveď na vašu otázku?

ZAVOLAJTE NÁM
ZAVOLAJTE NÁM
NAPÍŠTE NÁM

INŠPIRUJTE SA PRI VÝBERE VÁŠHO KRBU

Krby a krbové vložky na plyn

Krby a krbové vložky na plyn ponúkajú maximálne pohodlie a komfort. Krby na plyn sú porovnateľné s krbmi na drevo. Sú spoľahlivé, dostatočne výhrevné a majú mnoho skvelých výhod a funkcií, vďaka ktorým sú veľmi žiadané a obľúbené.

Výhody krbov a krbových vložiek na plyn

Krby na plyn a krbové vložky na plyn sú svojou funkčnosťou, spoľahlivosťou a výhrevnosťou porovnateľné s krbovými vložkami na drevo. Pri krboch na plyn neprídete ani o ten dokonalý pocit a zvuk praskajúceho dreva, ako pri krboch na drevo. Je to najmä technológiám, aké sú pri krboch na plyn použité. Síce ide o krby, ktoré sú porovnateľné s krbmi na drevo, avšak ponúkajú trochu iné výhody.

Druh paliva krbu na plyn

Krby na plyn sú skvelým variantom na vytváranie dostatočného tepla v domácnosti s moderným prevedením. Ide predovšetkým o zdroj tepla pre miestnosť, v ktorej sa nachádza. Plynové krby a krbové vložky na plyn sú však dostatočne účinné a dokážu vykúriť celú domácnosť. Dôležitá je v tomto prípade správna rekuperácia.

Krby na plyn na diaľkové ovládanie

Krby na plyn je možné ovládať aj na diaľku pomocou diaľkového ovládania alebo aplikácie, ktorú môžete mať vo svojom mobilnom zariadení alebo tablete. Vďaka tomu je nastavenie plynové krbu jednoduché. Pokiaľ ste v blízkosti svojho kozuba, jednoducho ho stačí zapáliť, udržiavať oheň a zhasínať prostredníctvom aplikácie alebo diaľkového ovládania. V aplikácii si môžete nastaviť aj intenzitu ohňa a plameňa. Pri krbe na plyn si môžete nastaviť aj denný alebo týždenný režim kúrenia. Okrem toho diaľkový ovládať má v sebe zabudovaný aj snímač teploty, a preto slúžia aj ako termostat.

Krby na plyn s ekologickým nastavením

Vo svojom plynovom krbe si môžete nastaviť spôsob horenia, výšku plameňa a intenzitu horenie. Je to vďaka dvom funkciám, ktoré plynové krby majú. Funkcia ecoWAVE slúži na nastavenie horenia s premenlivým výkonom a výškou plameňa. Funkcia ecoSWITCH vám umožňuje vypnúť bočné alebo sekundárne horáky a nastaviť správnu výšku plameňa. Vďaka tomuto možno považovať plynové krby za ekologický variant.

Komfort a kontrola krbov na plyn

Moderné krby na plyn sú navrhnuté tak, aby vám poskytli maximálny komfort a pohodlie, a to aj vďaka ovládaniu cez mobilnú aplikáciu. Vďaka nej môžete mať nad svojim krbom absolútnu kontrolu. Výhodou je aj bezpečnosť krbov na plyn. Tým, že nemusíte krb na plyn počas horenia otvárať, nevzniká nebezpečenstvo požiaru z vyprsknutého uhlíka a podobne.

Efektívne vykurovanie domácnosti s krbom na plyn

Plynové krby sú porovnateľne účinné ako krby na drevo. Ide však o pohodlnejší spôsob vykurovania domácnosti. Nemusíte sa obávať, že by plynový krb nevykúril vašu domácnosť dostatočne. Plynové krby bez problémov ohrejú vzduch v miestnosti, v ktorej sú zabudované. Pri správnom umiestnení dokáže plynový krb vykúriť viacero miestností naraz a pri správnej rekuperácii aj celý dom. Ide však o hlavný zdroj pre miestnosť, v ktorej sa nachádza.

Krby na plyn s vysokou účinnosťou

Krby na plyn od HT-Design majú vysokú účinnosť a premena paliva na teplo je dostatočne efektívna. Aj pri maximálnom účinku však dokážete ušetriť až 40 % paliva z dôvodu funkcií na šetrenie energií.

Dizajn krbov na plyn

Krby na plyn a krbové vložky na plyn sú krásne navrhnuté, technologicky vyspelé a energeticky efektívne vykurovacie zariadenia, ktoré sa prispôsobia akejkoľvek veľkosti a dizajnu domu. Krby na plyn poskytujú optimálny tepelný výkon, sú elegantné a vyzerajú luxusne bez rozdielu na model a typ krbu. Aj pri krboch na plyn si môžete vybrať horizontálne, vertikálne, trojstranné, rohové alebo dvojdverové krby. Veľmi trendy sú v súčasnosti presklené krby na plyn. Vybrať si môžete podľa svojich predstáv a požiadaviek aj dekoráciu ohniska, ktorú je vhodné prispôsobiť dizajnu vášho interiéru. Vybrať si môžete napríklad veľké biele kamene, malé biele kamene, diamant, zafír, ale aj drevený set, ktorý pripomína skutočné drevo. Preto sú krby na plyn na prvý pohľad často zameniteľné s krbmi na drevo. Vybrať si tiež môžete obloženie spaľovacej komory, a to buď plechové obloženie s čiernym a matným efektom, ale sklené obloženie, ktoré ma zrkadlový efekt.

Údržba krbov na plyn

Plynové krby a krbové vložky na plyn poskytujú rovnaký pôžitok a úžitok ako krby na drevo, avšak sú o čosi menej náročné na údržbu. Rovnako ponúkajú mnohé výhody aj v prípade inštalácie a prevádzkovania plynového krbu, ktoré je veľmi jednoduché.

Moderné funkcie krbov na plyn

Každý plynový krb od HT-Design má zabudovanú funkciu ecoWAVE. Tá umožňuje nastaviť horenie s premenlivým výkonom a výškou plameňa, čím sa zabezpečí maximálna efektívnosť horenia a vykurovania. Väčšie krby obsahujú navyše funkciu ecoSWITCH, ktorá umožňuje vypnutie bočných horákov, keď ich už nepotrebujete. Vďaka obom funkciám budete schopní ušetriť 40 % až 60 % paliva.

Kvalita krbov na plyn

Kvalita krbov na plyn a krbových vložiek na plyn je veľmi rozhodujúca, a preto je pri výbere a kúpe krbu na plyn dôležité si vybrať overeného dodávateľa. Krby na plyn od HT-Design podliehajú prísnym európskym štandardom, aby bola zabezpečená maximálna bezpečnosť. Na krby od HT-Design sa vzťahuje aj 8-ročná záruka na hlavnú konštrukciu plynového krbu, pokiaľ je krbová vložka zabudovaná nami vyškoleným odborníkom.

Cena krbovej vložky na plyn

Cenu krbovej vložky na plyn je možné zistiť na požiadanie, a to priamo v našich showroomoch krbov v Žiline alebo Bratislave. Žiadať individuálnu cenovú ponuku môžete aj e-mailom na info@htdesign.sk