V súčasnosti je hlavnou úlohou krbov vytvorenie príjemnej atmosféry. Vytvárajú pohodlie, útulnosť a teplo domova. Zvyšujú príťažlivosť miestnosti. Sú modernou dekoráciou v domácnostiach, hoteloch i kanceláriách. Vizuálna radosť nie je jedinou výhodou plynových krbov. Samozrejme, sú aj efektívnym zdrojom tepla.

Pojem krb si väčšina ľudí spája výhradne s rodinným domom. Aj vy by ste chceli mať krb, ale bývate v byte? V dnešnej dobe je už hádam možné všetko! Ponúkame vám riešenie v podobe plynového krbu.

 

Čo potrebujete pred osadením?

Chcete začať používať svoj vysnívaný plynový krb, ale neviete ako na to? Pre inštaláciu síce nepotrebujete klasický komín. Avšak, na odvod spalín a prívod vzduchu pre horenie určite budete potrebovať koncentrický komín. Alternatívou k murovanému komínu je aj systém nerezových rúr, plniaci všetky požadované funkcie.


Jednoduchá inštalácia

Pohodlie si vyžaduje svoju daň. Preto je potrebné myslieť na to, že za samostatnú krbovú vložku si budete musieť čo-to priplatiť. Avšak, hneď po nainštalovaní plynového krbu odborníkmi si môžete vychutnávať čarovnú atmosféru tepla, luxusu a harmónie živého ohňa. Postačí vám na to len jediné potiahnutie prsta v mobilnej aplikácii či diaľkové ovládanie.

Minimálny servis a čistota

Niet pochýb o tom, že plynový krb slúži ako zdroj tepla. Keďže nevyžaduje rúbanie, uskladňovanie ani prikladanie dreva, pýta si iba minimálnu starostlivosť.

Plynové krby vytvárajú realistický žltooranžový plameň s odvodom spalín do komína. Neprodukuje žiaden popol, takže špina vo vašej domácnosti nehrozí. A jeho ovládanie je jednoduché pomocou mobilnej aplikácie alebo diaľkového ovládania.

 

Výkon vs. spotreba

Najväčšou výhodou plynových krbov je ich regulovateľný výkon, vysoká účinnosť a nízka spotreba energie. Šetrenie prebieha hneď na niekoľkých úrovniach. Plynové krby majú zabudované funkcie na vypnutie bočných/sekundárnych horákov (funkcia ecoWAVE) a zníženie výšky plameňa bez toho, aby ste úplne prišli o vizuálny zážitok (funkcia ecoSWITCH). Takto ušetríte až 40% plynu!

 

Šetrite životné prostredie!

Výrobcovia plynových krbov, samozrejme, dbajú na ochranu životného prostredia. Okrem už spomenutých funkcií šetrenia, plynové krby produkujú minimálne množstvo splodín.

Odpoveď tak nikdy nebola jasnejšia. Je to možné! Zavedenie plynového krbu je v porovnaní s krbmi na drevo nielen veľmi jednoduché a rýchle, ale aj estetické a šetrné.