Nízkoenergetické domy sa vyznačujú tým, že kontrolujú teplotu v interiéri. Krbom vysála do miestnosti veľké množstvo tepla, čo znamená, že pri jeho výbere musíte brať do úvahy viacerofaktorov. Poradíme vám, ako sa rozhodnúť ak túžite po pravej atmosfére krbu a zároveň sa chcete tešiť nízkoenergetickému domu aj nízkym nákladom na vykurovanie vášho domu.

Veľkýkrb určite nie!

Tepelná strata v dobrom nízkoenergetickom dome pri vonkajšej teplote -10°C je približne 6kW. Výkon bežného krbu, ktorý sa nedá príliš regulovať je približne 12-16 kW. Z toho bohužiaľ vyplýva, že miestnosť sa za chvíľu prehreje a vzniká veľký diskomfort pre obyvateľov domu.

Pri neodbornej inštalácií krbu hrozí bezpečnostné a zdravotné riziko

Nízkoenergetický montovaný dom riadi teplotu v celom dome pri zachovaní čo najnižších nákladov. Chcete vedieť viac o nízkoenergetickom štandarde? Spýtajte sa odborníkov na montované domy v Drevodom Zvolen, ktorí vám radi poradia. Takýto dom je skvelo izolovaný, čím je prúdenie vzduchu do domu obmedzené a tak sa zachováva vnútri domu stála teplota. Krb teda nemôžez priestoru brať vzduch pre horenie a je potrebné mu ho zabezpečiť inak. Rovnako treba myslieť na požiarnu bezpečnosť, povrchová teplota krbovej vložky dosahuje pri kúrení veľmi vysokú teplotu.

Ideálne riešenie

Ak ste majiteľom nízkoenergetickej montovanej drevostavby a nechcete sa vzdať krbu, máme pre vás riešenie. Ideálny typ stavby krbu je krb na plyn, prípadne krb na drevo s akumulačným obložením. Akumulačný krb disponuje tepelnou zotrvačnosťou, dokáže absorbovať vytvorené teplo a postupne ho uvoľňovať do priestoru v malých dávkach, navyše naše krby na plyn viete pohodlne regulovať a pridávať výkon podľa potreby. Ideálne je premýšľať o výbere krbu ešte pred samotnou výstavbou domu, aby sa mu dôkladne prispôsobil aj komín. Ak túžite po krbe vo svojom nízkoenergetickom dome, neváhajte nás kontaktovať a vyžiadajte si pomoc odborníka na plynové krby.